ОБСЄ закликала РФ звільнити українського політв’язня Сенцова

Організація з безпеки і співробітництва в Європі назвала невиправданим вирок українському режисеру, політв’язню Олегу Сенцову, якого у Росії засудили до 20 років позбавлення волі.

Про це йдеться у заяві представника ОБСЄ з питань свободи преси Арлема Дезіра.

За його словами, тривале ув’язнення Сенцова є невиправданим, а також створює негативний ефект для вільного висловлення думок і поглядів у анексованому Криму.

«Я закликаю російську владу переглянути справу Сенцова та звільнити його», — йдеться в заяві.

Дезір розповів, що написав листа міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, в якому висловив занепокоєння через погіршення стану здоров’я і морального духу Сенцова.

Також у цьому листі представник ОБСЄ звернув увагу на порушення у справі українського режисера, зокрема на його заяви про тортури.

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях.

31 травня стало відомо, що ув’язнений у Росії громадянин України Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Олега Сенцова. Інших вимог, крім звільнення Сенцова, в нього немає.

На підтримку Сенцова голодують і кілька ув’язнених громадян Росії.

Український режисер Олег Сенцов і кримчанин Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб в окупованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові.

У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону в сусідній Росії засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва своєї провини не визнали.