Міністр оборони Молдови назвав російські навчання на Дністрі провокацією

Міністр оборони Молдови Євген Стурза вважає, що військові навчання російських миротворців з форсування Дністра є провокацією.

Бюро з реінтеграції Молдови повідомляє, що 14 серпня на лівому березі Дністра було помічено скупчення бронетехніки типу TAB (“БТР70”) і військових вантажівок без реєстраційних номерів та розпізнавальних знаків.

За даними делегації Молдови в Об’єднано-контрольної комісії (ОКК) це пов’язано з проведенням військових навчань за участю миротворців з форсування Дністра. Влада Молдови вважають проведення навчань незаконними, оскільки не було отримано дозволу Об’єднаного військового командування.

“Вчення подібного роду в зоні безпеки — це провокаційні дії, які порушують механізм забезпечення режиму безпеки і прокладають підстави для виправдання присутності російського контингенту в якості миротворчої місії”, — написав Стурза на своїй сторінці в Facebook.

У Придністров’ї перебуває оперативна група російських військ (ОГРВ), яка після розпаду СРСР була переведена під юрисдикцію Росії. Основні її завдання — миротворча місія і охорона складів з боєприпасами.

Придністров’я, 60% жителів якого складають росіяни і українці, домагалося виходу зі складу Молдави ще до розпаду СРСР, побоюючись, що Молдова приєднається до Румунії. У 1992 році після невдалої спроби влади Молдови силою вирішити проблему Придністров’я стало фактично непідконтрольною Кишиневу територією.

У минулому році виповнилося 25 років з початку миротворчої операції в невизнаній республіці. Мир в зоні конфлікту підтримують спільні миротворчі сили, до яких входять 402 російських військовослужбовців, 492 придністровських, 355 молдавських, а також десять військових спостерігачів від України. Службу миротворці несуть на 15 стаціонарних постах і КПП, які розміщені на ключових ділянках зони безпеки.