Збірна Франції стала четвертим півфіналістом футбольного Євро-2016

У  заключній грі стадії 1/4 фіналу Євро-2016,  господарі турніру, команда Франції в поєдинку проти збірної Ісландії вже у першому таймі забила чотири «сухих» м’ячі, що в підсумку допомогло «трикольоровим» здобути перемогу з рахунком 5:2.

Команда Ларса Лагербека  створила диво, діставшись чвертьфіналу чемпіонату Європи. Тому поразка від грізних французів не могла і не стала для острів’ян трагедією.

Просто сталося те, що й мало статися за всіма законами футбольного жанру – своє взяла більш класна команда. Франція підготувалася до протистояння дуже добре: підопічні Дешама зіграли раціонально і прагматично, не дозволивши Ісландії проявити своїх сильних сторін.607136797_CR_6538_7574CABB187C98B7C1D9703DC6DF6ADF_3524

І от тепер у півфіналі на французів чекає збірна Німеччини – перший топовий суперник для «триколірних» на цьому чемпіонаті Європи.

Дідьє Дешам складом не здивував. Дискваліфікованого Рамі в центрі захисту замінив Самюель Юмтіті, який доповнив лінію з Евра, Косцельни та Санья. В центрі поля розташувалися Поль Погба і Блез Матюіді, а Мусса Сіссоко допомагав Грізманну та Пайєту перед штрафним майданчиком суперника. Олів’є Жиру виступав в ролі центрального нападника.607136797_MH_6066_3EDD61260CFA7ADCCDAF6B148F766067_3529

Ісландія вийшла в тому ж складі, що й в попередніх п’яти матчах. Перед воротами Халльдоурссона лінію сформували Севарссон, Арнасон, Р.Сігурдссон і Скуласон. В півзахисті працювали Гудмундссон, Гуннарссон, Г.Сігурдссон і Бьярнасон. Попереду розташувалися нападники Сігторссон і Бедварссон.607136797_CR_0788_E9E3B2480086FD0892B5E8F897E7F6F2_3529

Багато моментів в першому таймі не було. Франція реалізувала майже все, що створила. Дуже обережно розпочали господарі – без різких рухів, з витримкою і з бажанням надати можливість першого слова суперникові. Ісландія провела кілька атак, серед яких можна виділити хіба що передачу в напрямку Гільфі Сігурдссона, якому, втім, не вдалося як слід пробити з гострого кута.607136797_MH_1231_F83893ECC6C857F8A14EC440F407FBAF_3529

Натомість, Франція прицілилася ударом з центральної зони від Пайє – ісландський воротар не без проблем накрив м’яча. Але й це острів’ян не знітило – вони створили небезпечний момент завдяки вкиданню ауту від Гуннарссона. Пішла скидка м’яча на Бьярнасона, той пробив з близької відстані, але не розрахував з точністю. А вже через хвилину ісландці пропустили. Матюіді від центральної лінії віддав зрячу передачу на Жиру, відрізавши весь захист збірної Ісландії. Олів’є увійшов до штрафного майданчика, переклав м’яча на ліву і легко пробив повз Халльдоурссона .Исландия остановлена. Франция становится последним полуфиналистом Евро

Другий гол в ворота ісландців прийшов з нічого. Французи заробили кутовий, Грізманн подав від кутового прапорця, а Погба, випередивши опонента, точно пробив головою . Після цього Франція вперед вже не поспішала. Ісландці теж не змінили тієї лінії, якої притримувалися з самого початку поєдинку, наче розуміючи, що все розвивається так, як і належить. На 27-й хвилині після скидки Кольбейна Сігторссона ледь не забив Бьярнассон. Але то був епізод, одна мить… Значно цілісніше картина виглядала під час атак французів.607136797_CR_9615_7B0C59B514BC78DB98A2F63C384EC2FD_3529 На 43-й хвилині ударом з радіусу штрафного майданчика забив Дімітрі Пайє – м’яча до одного з лідерів французької збірної доставили Жиру, який виграв верхову боротьбу в штрафному майданчику, і Грізманн, який виконав коротку передачу. Ну а добив ісландців той таки Грізманн. В три дотики французи організували четверту гольову атаку. Пішла низова передача з власної половини поля, Жиру продовжив легким дотиком до м’яча, Грізманн вийшов один на один з Халльдоурссоном і легко пробив повз воротаря. Франция - Исландия

На початку другого тайму Ісландія забила – чудову флангову передачу Сігурдссона точним ударом в один дотик завершив Гольбейн Сігторссонн. Але вже через три хвилини французи відновили свою перевагу в чотири м’ячі. З дивовижною легкістю господарі забивали свої м’ячі. Пайє на 59-й хвилині виконав передачу з глибини, Жиру виграв «повітря» і зловив на помилці Халльдоурссона – 5:1.607136797_MH_5809_570CA441A5D856B4A7624FED3063E52F_3529

Далі французи вже не напружувалися. Дідьє Дешам відпрацьовував тактичні елементи на майбутній півфінал, а Ісландія намагалася забити ще один гол престижу. І, варто сказати, були ісландці близьким до цього локального успіху. Після подачі кутового Сігурдссон з близької відстані розстрілював французькі ворота, але Льоріс видав фантастичний сейв.607136797_CR_6742_56F4E5E274B2236969D68C1C2154C5E2_3529 Франція відповіла проривом по лівому фланзі і ударом Дімітрі Пайє, але цього разу м’яч до сітки не залетів. Ісландія програвала безнадійно, але навіть за такої ситуації команда не втратила своєї стійкості і структури. Вдалося таки забити ще один гол – після подачі з лівого флангу точного удару головою завдав Біркір Бьярнасон . На цьому і розійшлися.Франция - Исландия

Франція очікувано – в півфіналі, де доведеться схрестити зброю з потужними німцями. Ну а ісландці як герої прощаються з турніром. Вони ті, хто подарував радість футбольним романтикам.