США попередили країни Середземномор’я про наслідки допомоги іранському танкеру

Сполучені Штати попередили Грецію та інші країни середземноморського басейну про наслідки надання допомоги екіпажу іранського танкера Grace 1, який після дозволу покинути акваторію Гібралтару направляється в цей регіон.

Про це ТАСС повідомив у понеділок представник прес-служби Держдепартаменту.

“Ми бачили повідомлення про те, що іранський танкер Grace 1, він же Adrian Darya, покинув Гібралтар і попрямував в портове місто на південному заході півострова Пелопоннес Каламата (Греція)… Ми донесли нашу рішучу позицію уряду Греції з цього питання, а також всім портам у Середземному морі, які повинні бути попереджені про надання підтримки цього судна”, – стверджує дипломат.

В американському зовнішньополітичному відомстві вважають, що танкер доставляв іранську нафту в Сирію в порушення режиму санкцій. “Компаніям і мореплавцям важливо знати, що будь-яку допомогу такого роду танкерам можна розглядати як надання матеріальної підтримки іноземної організації, визнаної США терористичною, що призведе до потенційних наслідків у імміграційної і кримінальної сфері”, – пояснив представник Держдепартаменту.

Він нагадав позицію Вашингтона, згідно з якою іранський танкер сприяв Корпусу вартових ісламської революції (КВІР, елітні частини іранських збройних сил), займаючись транспортуванням нафти з Ірану до Сирії. США внесли КВІР до списку терористичних організацій. За словами дипломата, американська влада, зокрема, може анулювати в’їзні візи тим, хто надає допомогу танкеру.