Міністр закордонних справ Іспанії Жозеп Боррель замінить Федеріку Могеріні

Новим високим представником ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки стане міністр закордонних справ Іспанії Жозеп Боррель.

Про це повідомила наступний президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, представляючи в Брюсселі новий склад ЄК.

Як повідомляється, міністр закордонних справ Іспанії, екс-голова Європарламенту Жозеп Боррель висунутий кандидатом на посаду верховного представника ЄС з міжнародних справ і політики безпеки – на зміну Федеріці Могеріні.

Зазначається, що в травні 2019 році в одному з інтерв’ю іспанській пресі Боррель назвав Росію “старим ворогом Іспанії, що знову заявляє про себе”, чим викликав обурення Путіна, якому довелося відповідати на недружню заяву іспанського міністра.

Жозеп Боррель – іспанський політик, член Іспанської соціалістичної робочої партії (ІСРП), з 20 липня 2004 за 16 січня 2007 – голова Європейського парламенту. Жозеп Боррель входити до Партії європейських соціалістів (ПЄС) та очолює іспанську делегацію. З січня 2007 року по січень 2009 року він був головою комітету з розвитку. 12 грудня 2008 року Боррель був висунутий на посаду президента Інституту Європейського університету та отримав її в січні 2010.