Рада НБУ ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік

Рада Національного банку України  під час свого засідання 10 вересня ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік і середньострокову перспективу.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Документ розроблений на основі пропозицій правління НБУ та з урахуванням Стратегії монетарної політики НБУ.

Згідно із затвердженими Основними засадами, ціллю грошово-кредитної (монетарної) політики залишається підтримання інфляції у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень ± 1 в.п., а НБУ може використовувати всі законодавчо визначені засоби грошово-кредитної політики.

“Національний банк продовжуватиме дотримуватися плаваючого курсоутворення, маючи на увазі, що монетарна політика не спрямовуватиметься на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу”, – йдеться в документі.

Основними засадами встановлено, що НБУ пом’якшуватиме монетарну політику за умови зниження інфляційного тиску і таким чином сприятиме економічному зростанню. Облікова ставка в реальному вимірі поступово знижуватиметься у наступних роках до нейтрального рівня. Також з огляду на поліпшення інфляційних очікувань знижуватимуться і номінальні процентні ставки банків.

“НБУ докладатиме зусиль для покращення взаємодії з урядом України в питаннях координації монетарної та фіскальної і боргової політик. Взаємодія уряду України з НБУ відбуватиметься виключно за умов дотримання принципу незалежності останнього”, – йдеться в документі