США вимагає від Лівана терміново ліквідувати банк, що потрапив під санкції

США вимагають від влади Лівану негайно ліквідувати банк Jammal Trust Bank, який потрапив під санкції за співпрацю з “Хезболлах”.

Про це заявив помічник міністра фінансів США по боротьбі з фінансуванням тероризму Маршалл Біллінгслі.

“Ми очікуємо, що влада Лівану прийме належні заходи, починаючи з негайної ліквідації банку і закінчуючи повним спектром кримінальних справ”, – сказав Біллінгслі, виступаючи в Атлантичній Раді у Вашингтоні.

За його словами, фактичний колапс банку після внесення в список американських санкцій показує, що “надання фінансових послуг “Хезболлах” піддає ризику будь-який бізнес в цілому”.

Біллінгслі відкинув припущення про те, що “Хезболлах” могла використовувати банк без відома його керівництва. “Вони (банк) знали свого клієнта”, – запевнив Біллінгслі.

США у кінці серпня внесли до списку санкцій Jammal Trust Bank і його філії – Trust Insurance Co. SAL, Trust Insurance Services SAL, Trust Life Insurance Co. SAL.
Це банк середнього розміру з 22 філіями в Лівані і трьома представництвами за кордоном. Він був 26-м за розміром банком Лівану. З середини 2000-х років цей банк, за даними влади США, надавав фінансові послуги керівним органам руху, а також відкрито пов’язаним з ним структурам.

Санкції США де-факто призвели до колапсу банку, активи якого опинилися під управлінням ліванського ЦБ. Як очікується, банк може бути ліквідований або проданий.