Молдавський олігарх Плахотнюк розпродає своє майно

За даними видання Ziarul de Garda, в результаті продажу він отримав близько $ 608 тис.

Колишній глава Демократичної партії, олігарх Володимир Плахотнюк розпродає своє майно в Молдові. Як повідомило молдавське видання Ziarul de Garda, він продав чотири автомобілі і три об’єкти нерухомості.

“В результаті продажу він отримав 10,8 млн лей (близько $ 608 тис.)”, – йдеться в повідомленні.

За даними видання, власником трьох об’єктів нерухомості олігарха, в тому числі квартири в центрі Кишинева, став колишній спікер парламенту Андріан Канду, який є його хрещеним і найближчим соратником. Володарем чотирьох автомобілів класу люкс, серед яких броньований Mercedes-Maybach S 600, за даними видання, став Павло Гроссу, який заплатив за них 1,9 млн лей (близько $ 117 тис.).

Раніше молдавський економічний портал Mold-Street.com повідомив, що Плахотнюк також продав на Тайванській біржі частку в молдавській компанії IT-послуг BASS Systems австрійській групі S & T AG.

У червні Партія соціалістів і проєвропейський блок Acum сформували правлячу коаліцію в парламенті для відсторонення від влади Демпартії. Демократи відмовилися поступатися – через підконтрольний Конституційний суд вони оголосили і парламент, і кабінет незаконними, організували вуличні протести проти нової влади. Після того як підтримку новій владі висловили Євросоюз, Росія і США, їм довелося перейти в опозицію, а Плахотнюк втік за кордон, звідки повідомив про свою відставку.

За словами віце-прем’єра, глави МВС Молдови Андрія Нестасе проти Плахотнюка порушено кримінальну справу.