Уряд почав роботу над скасуванням трудових книжок

Уряд почав роботу над скасуванням обов`язковості трудових книжок і запуском їх електронних аналогів – документів про стаж роботи, які можна буде отримати в інтернеті.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

«Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов`язковість трудових книжок», – повідомив він.

Зазначається, що серед ключових тез пропонованої реформи можна виділити те, що громадяни не будуть зобов`язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.
«Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж усіх українців із 2000 року є й так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані», – додав Дубілет.

Крім того, громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж майбутнього працівника з офіційних реєстрів.

«Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатись ЕЦП. Також, сподіваюсь, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатись на ці документи», – зазначив міністр Кабміну.

Крім цього, якщо у працівника є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію до електронного реєстру – самостійно або через роботодавця. В такому випадку зберігати трудову книжку як носій інформації зовсім не буде потреби.

Дубілет також додав, що якщо хтось усе-таки захоче «колекціонувати» інформацію про свій стаж у трудових книжках, заборонити цього ніхто не може.

«Можна й надалі просити свого роботодавця робити в ній записи й ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець цього тепер не зобов`язані робити. Я сподіваюсь, що ми зможемо ухвалити закони, відповідні постанови й запустити все технічно вже цього року», – завершив він.