Влада Німеччини не блокуватиме вихід Huawei на німецький ринок 5G

Влада Німеччини прийняли рішення не блокувати виходу китайської компанії Huawei на німецький ринок високошвидкісного зв’язку 5G, повідомляє видання Handelsblatt з посиланням на проект вимог безпеки до мереж нового покоління Федерального мережевого агентства країни.

У найближчі дні проект буде оприлюднений для ознайомлення з ними компаніями та іншими гравцями і експертами галузі, а до кінця поточного року або початку наступного документ повинен вступити в силу, зазначає видання.

Газета звертає увагу, що в проекті відсутнє формулювання, що “системи (комунікації) повинні поставлятися тільки тим, хто заслуговує довіри постачальників”. У Handelsblatt розглядають це як відмову безпосередньо заблокувати доступ Huawei до ринку. На виключенні цього формулювання наполягали в канцелярії канцлера Німеччини Ангели Меркель і Міністерстві економіки.

Німеччина і раніше заявляла, що не має наміру блокувати доступ Huawei до свого ринку. Так, у квітні глава агентства Йохен Хоманн заявив, що відомство не буде перешкоджати доступу китайської компанії до створення мереж 5G в країні, незважаючи на тиск з боку США. Меркель і глава німецького МЗС Хайко Маас також заявляли, що Німеччина буде самостійно вирішувати це питання, не обмежуючи конкуренцію, але і враховуючи питання безпеки.

Адміністрація США звинувачує Huawei у співпраці з військовими і розвідкою Китаю і можливого стеження за клієнтами. Також Штати переконують ряд країн не використовувати інфраструктуру та обладнання Huawei при переході на стандарт стільникового зв’язку 5G. Китайська компанія заявляє, що звинувачення необґрунтовані, політично мотивовані і порушують принципи ринкової конкуренції.
У своєму тиску на союзників США доходять до загроз припинити передавати розвідувальні дані у випадку співпраці з китайськими компаніями в області 5G. Зокрема, з таким попередженням на адресу Італії виступив американський держсекретар Майк Помпео. Водночас газета New York Times повідомляла, що США незабаром можуть дозволити ряду своїх компаній співпрацювати з Huawei.