У Барселоні протестувальники заблокували аеропорт Ель-Прат

В іспанській Барселоні протестувальники оголосили про блокаду аеропорту Ель-Прат після рішення Верховного суду Іспанії щодо лідерів сепаратистів Каталонії. Про це повідомляє La Vanguardia.

Також на сторінці у Twitter рух “Масове цунамі” закликав всіх каталонців приєднатися до масової мобілізації.

“Вони йдуть за потоками людей у напрямку аеропорту. Приєднуйтесь до нас, нас повинно бути тисячі”, – сказано в повідомленні руху.

Segueixen les riuades de persones en direcció a l’Aeroport. Suma’t-hi, hem de ser milers! pic.twitter.com/aYpcM1UA6b

Tsunami Democràtic (@tsunami_dem) 14 жовтня 2019 р.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд Іспанії засудив 9 лідерів сепаратистів Каталонії до  9-13 років в’язниці за участь у референдумі 2017 року щодо незалежності.

Жителі Каталонії у відповідь на рішення суду вийшли на вулиці міста, заблокувавши дороги. Люди вимагають звільнити політичних діячів.

Акції також відбуваються в інших містах, таких як Жирона, Таррагона і Манреса. У Жироні люди заблокували залізницю на знак протесту.

В травні Європейський суд з прав людини постановив, що у 2017 році іспанські судді на законних підставах заборонили проведення засідання регіонального парламенту Каталонії, на якому тодішній глава уряду Карлес Пучдемон планував проголосити незалежність Каталонії.