Двоє співробітників банку підозрюються у розтраті 80 млн грн державних коштів

На Дніпропетровщині виявлено факт розтрати співробітниками комерційного банку ввірених їм грошових коштів у розмірі 80 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури у Дніпропетровській області.

“Встановлено, що заступник голови правління банку та заступник начальника управління кредитування комерційного банку у 2013 році на підставі завідомо неправдивих офіційних документів склали фіктивний кредитний договір з підприємством, на підставі якого останнє отримало від банку кошти в сумі 80 млн грн. У подальшому вказані кошти позичальник не повернув. У 2019 році сума нарахованої заборгованості склала понад 89 млн грн”, — сказано у повідомленні.

Своїми умисними діями вказані особи скоїли розтрату ввірених їм грошових коштів, чим спричинили матеріальну шкоду банку, ліквідованого у подальшому Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

17 жовтня 2019 року службовцям повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК України (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.