Чотири катери типу Island служитимуть у Військово-Морських Силах ЗСУ

Досягнуто домовленості про постачання зі США ще чотирьох катерів типу Island для служби у Військово-Морських Силах України (ВМСУ) ЗСУ.

Про це повідомляє Думська.

США передадуть в Одесу ще чотири катери Island

Заступник начальника штабу Військово-Морських Сил України з євроінтеграції, капітан першого рангу Андрій Риженко уточнив, що “їх передадуть Україні на куди більш вигідних умовах, ніж перші два”.
“Взагалі, виникла ідея створити дивізіон багатоцільових патрульних катерів з мореплавством, яке дозволяло б застосовувати їх у Чорному, Азовському і навіть Середземному морях (чого дуже не вистачає поточним вітчизняним проектам)”, – зазначив Риженко.
За його словами, основні завдання катерів типу Island у ВМСУ – охорона портів, пунктів базування, морських шляхів, об’єктів морської індустрії України в межах виключної морської економічної зони, спостереження за морською обстановкою і збір даних по судноплавству.
Катери можуть також використовуватися для протимінних, аварійно-рятувальних, спеціальних операцій. Є також можливість встановити на них додаткове оборонне озброєння (це пакети можливостей Sea Control і MDA / ISR). Риженко додав, що катер дуже економічний.
“При швидкості 12 вузлів витрата палива становить усього 150 літрів на годину. Таким чином, запаси пального в 37 тонн дозволяють виконувати завдання протягом семи-десяти діб (за стандартом НАТО – це вимога для корвета). 30-річна практика застосування катерів у США показала їхню ефективність за різних погодних умов морів і океанів”, – пояснив він.
Напередодні в Одесу прибули катери Island. В Україну зі США доставили катери, передані Києву більше року тому. Судно з катерами вирушило зі США 4 жовтня.
 Більше року тому США передали Україні два катери Island. Характеристики катерів дозволяють проводити патрулювання в Чорному і Азовському морях і виконувати рейди протягом 14 днів без обмежень.