Екс-голову ради директорів компанії «Курорти Північного Кавказу» Ахмеда Білалова у США взяли під варту

Російського підприємця, колишнього голову ради директорів компанії «Курорти Північного Кавказу» Ахмед Білалов у вівторок, 22 жовтня, взяли під варту співробітниками Бюро з контролю і дотримання імміграційного і митного законодавства США.

Як повідомила газета The Miami Herald, чоловік був затриманий у себе вдома в місті Санні-Айлз-Біч (штат Флорида), – передає DW.

У період підготовки до зимових Олімпійських ігор в Сочі Білалов займав пост віце-президента Олімпійського комітету Росії (ОКР). У лютому 2013 року він за дорученням президента РФ Володимира Путіна був звільнений з цієї посади у зв’язку з допущеним ним зривом графіка будівництва олімпійських об’єктів і за підозрою в нецільовому використанні кредитів Зовнішекономбанку.

Путін розкритикував Білалова під час огляду спортивно-туристичного комплексу «Гірська карусель», яку мали здати задовго до візиту глави держави.

У квітня 2013 роки бізнесмен став фігурантом кримінальної справи за статтею про зловживання повноваженнями, за якою йому загрожує до чотирьох років ув’язнення. За даними ЗМІ, в розпал скандалу Білалов поїхав на лікування до Німеччини.

В інтерв’ю 2013 року газеті The Guardian підприємець стверджував, що був отруєний ртуттю низкою «урядових агентів, яких протягом декількох років звинувачували в усуненні критиків Путіна із задіянням отруйних речовин і шляхом підготовки ДТП».

За даними The Miami Herald, поки неясно, запитувала Росія його екстрадицію з США і чи може він бути виселений за будь-які порушення американського законодавства.

У представництві Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) у Вашингтоні не змогли підтвердити отримання відповідного запиту Москви, відмовившись від коментарів. Адвокат Білалова також залишив телефонний дзвінок журналістів без відповіді.

У прес-службі посольства Росії в США пізніше повідомили, що звернулися в американський Держдепартамент у зв’язку з інформацією про затримання. «Повідомлення про те, що сталося від місцевої влади не отримували», – додали в дипмісії.

У 2011 році вертоліт Мі-8, в якому знаходився Білалов і ще 13 осіб, зазнав аварії в Архизском ущелині в Карачаєво-Черкесії. Бізнесмен тоді не отримав значних пошкоджень.