Китай не буде приєднуватися до переговорів РФ і США з роззброєння

Китай готовий скорочувати свій ядерний потенціал, проте не варто очікувати, що Пекін приєднається до переговорів Москви і Вашингтона з роззброєння.

Про це в п’ятницю на конференції з нерозповсюдження заявив директор департаменту контролю над озброєннями МЗС КНР Фу Цун.

“Китай не ухиляється від виконання власних обов’язків, не ухиляється від відповідальності. Ми готові скорочувати ядерні арсенали до чесних рівнів. Якщо інші країни збережуть свої арсенали до рівня Китаю, ми готові приєднатися до цього процесу, – сказав дипломат. – Однак нереалістично очікувати, що Китай приєднається до тристоронніх переговорів з РФ і США по роззброєнню”.

Фу Цун також повідомив, що Китай і США проведуть через місяць двосторонні консультації з питань ядерної безпеки.

“У липні у нас в Пекіні був дуже значущий діалог з питань нерозповсюдження. Буквально через місяць у нас з США триватиме розмова з питань ядерної безпеки”, – сказав він.

Фу Цун також заявив, що Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, неофіційна назва СНО-3) між США і Росією необхідно продовжити.

“Договір СНО-3 між США і Росією має бути продовжений”, – сказав він, підкресливши також, що для зниження ризику виникнення конфліктів необхідно вжити ряд заходів, зокрема, США повинні припинити розробку і розгортання своєї системи ПРО.

Китайський дипломат висловив стурбованість з приводу нинішньої ситуації в області контролю над озброєннями. “Ми бачимо зростаюче суперництво. США прагнуть до військової переваги над Росією і Китаєм у всіх областях. Вони виходять з двосторонніх і багатосторонніх угод про контроль над озброєннями і нерозповсюдження”, – вказав він.

Фу Цун також звернув увагу, що ядерну війну не можна вести і в ній не можна перемогти. “Це повинні розуміти всі”, – сказав він.

У серпні держсекретар Майкл Помпео офіційно оголосив про вихід США з ДРСМД, в якості однієї з причин виходу Вашингтон неодноразово називав той факт, що цією угодою не охоплений КНР. МЗС РФ також підтвердив, що дію договору припинено з 2 серпня за ініціативою американської сторони.

КНР виступила проти виходу США з російсько-американського договору, закликавши Білий дім повернутися до виконання своїх зобов’язань. Вашингтон у свою чергу раніше неодноразово висловлювався за підготовку схожої з ДРСМД угоди, але за участю Китаю.