Трамп запропонував Ердогану угоду на $100 млрд – ЗМІ

Президент США Дональд Трамп запропонував турецькому лідеру Тайіпу Ердогану торговельну угоду на $100 млрд з вигідними для республіки умовами, а також допомогу у вирішенні ситуації навколо санкцій, які Вашингтон повинен ввести проти Анкари у зв’язку з купівлею російських зенітних ракетних систем (ЗРС) С-400.

Про це повідомила у вівторок газета The Washington Post.

За її даними джерел вашингтонської адміністрації, Трамп минулого тижня відправив Ердогану лист, перерахувавши ці пропозиції, які повинні послужити поліпшенню американо-турецьких відносин.

Як повідомило джерело видання, зараз вашингтонська адміністрація наполягає на тому, що С-400 “не вводяться в експлуатацію”, щоб вони не могли “мати доступ до засобів комунікації і захисту американського винищувача F-35”. У такому разі Анкара може повернутися до програми створення багатоцільових винищувачів F-35 і уникнути рестрикцій.

Американські законодавці, швидше за все, розкритикують дані пропозиції президента США у зв’язку з тим, що багато конгресмени і сенатори виступають за введення обмежень проти Анкари в рамках закону “Про протидію супротивникам Америки допомогою санкцій”. Як зазначає видання, приблизно ці ж умови Вашингтон вже пропонував Анкарі в жовтні з метою зупинити операцію в Сирії, але спроба виявилася безуспішною.