Штучний інтелект допише десяту симфонію Бетховена до його 250-річчя

Команда музикознавців і програмістів створює штучний інтелект, який знає творчість Людвіга вана Бетховена настільки, що з чернеток зможе дописати десяту незакінчену симфонію великого німецького композитора.

Про це повідомляє TechXplore.

Результат пошуку зображень за запитом "симфония бетховена"Десяту симфонію Бетховен залишив незакінченою, незважаючи на те, що почав роботу над нею разом зі знаменитою дев’ятою симфонією. Залишилися записки в нотній книжці, кілька нотаток і чернеток. Тепер музикознавці і програмісти намагаються завершити незакінчену симфонію, завантаживши в штучний інтелект всі роботи Бетховена, так, щоб програма змогла закінчити твір в стилі композитора. Роботу передбачається завершити до 250-річчя з дня народження Бетховена в наступному році.

Керівник архіву в будинку Бетховена Крістіна Сігерт назвала вражаючий прогрес у вдосконаленні композиторської програми. При цьому вона наполягає, що інновація не вплине на спадщину композитора, тому що штучний твір не буде розглядатися як частина його творчості.

Якщо перші результати за оцінкою розробників були занадто механічними і повторюваними, то через кілька місяців налагодження, композиції, написані штучним інтелектом, виявилися набагато більш багатообіцяючими.

Однак британський композитор і музикознавець, професор Манчестерського університету Баррі Купер, автор альтернативного продовження десятої симфонії, який познайомився з фрагментом комп’ютерної музики, заявив, що «це не звучало віддалено, як переконлива реконструкція того, що задумав Бетховен».

Раніше подібні експерименти вже проводили, дописуючи музику Іоаганна Себастьяна Баха, Густава Малера і Франца Шуберта. Так, на думку експертів, дописана за автора восьма симфонія Шуберта виявилася ближче до саундтреку американського фільму, ніж до роботи австрійського композитора.