НБУ поповнив золотовалютні резерви на 118 мільйонів доларів валютою

Протягом 8-11 січня 2020 року Національний банк України поповнив золотовалютні резерви на 118 мільйонів доларів валютою, яку викупив на міжбанківському ринку.

Такі дані наводяться у статистиці, розміщеній на сайті Нацбанку.

Зокрема, НБУ придбав 148 мільйонів надлишкової пропозиції валюти на ринку, однак продав з резервів 30 мільйонів доларів для згладження надмірних коливань курсу валют.

Загалом від початку 2020 року Нацбанк купив на міжбанківському ринку 198 мільйонів доларів, а продав 30 мільйонів доларів, поповнивши золотовалютні резерви на 168 мільйонів доларів.

Зазначимо, що за підсумками 2019 року Національний банк України викупив з ринку 8,4 мільярда доларів, а продав з резервів 529,23 мільйона доларів. Чисте поповнення резервів за рік склало 7,9 мільярда доларів. В останній тиждень грудня 2019 року Нацбанк викупив з ринку рекордні 1,5 мільярда доларів, що свідчить про великий надлишок пропозиції валюти на ринку.

Викуплені долари з ринку спрямовують до міжнародних золотовалютних резервів України. Крім цього, купуючи валюту на ринку Нацбанк виводить в обіг нові гривні (іншими словами, друкує гроші).

Попри значні обсяги викупу валюти, за підсумками 2019 року  українська гривня стала валютою, яка найбільше зміцніла відносно долара серед всіх валют світу.