На Донеччині прихильниця ”руської весни” отримала п`ять років умовно – прокуратура

У Донецькій області суд виніс вирок місцевій жительці, яка сприяла ”руському миру”, засудивши її до п`яти років позбавлення волі з іспитовим строком.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Донецької області.

”Великоновосілківський районний суд визнав її винною у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, тобто в умисних діях, вчинених за попередньою змовою групою осіб, з метою зміни меж державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України”, – йдеться в повідомленні.

Суд встановив, що жінка, підтримуючи порушення територіальної цілісності України, у травні 2014 року умисно, за попередньою змовою з іншими прихильниками так званої ”руської весни”, надала добровільну згоду на участь у роботі ”дільничної виборчої комісії” з проведення у смт Велика Новосілка ”загального обласного референдуму” про створення ”самостійної держави ”ДНР”.

Займаючи посаду члена вказаної комісії, розташованої у приміщенні районного культурно-оздоровчого комплексу, зловмисниця формувала списки громадян, перевіряла реєстрацію місць проживання, видавала бюлетені, а після завершення голосування брала участь у підрахунку голосів та передачі бюлетенів і протоколу з результатами ”волевиявлення” громадян озброєним бойовикам.

За скоєне кримінальне правопорушення жінку засуджено до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком.