У МЗС надали рекомендації українцям, які подорожують Іспанією, у зв’язку із сильними снігопадами

У Міністерстві закордонних справ надали ряд рекомендацій громадянам України, які перебувають на території Іспанії, у зв’язку із погіршенням погодних умов у цій країні внаслідок надмірних снігових та дощових опадів.

Рекомендації оприлюднені прес-службою зовнішньополітичного відомства.

У МЗС радять відстежувати повідомлення компетентних органів Іспанії про можливі перекриття автомобільних шляхів, неухильно дотримуватися рекомендації місцевих органів контролю дорожнього руху, а також завчасно перевіряти можливі зміни у розкладі руху повітряного, наземного та водного транспорту.

Зазначається, що, за офіційними повідомленнями МВС Іспанії, станом на 21 січня внаслідок снігової бурі «Глорія» на понад 200 автомобільних шляхах рух ускладнений, при цьому понад 30 доріг перекрито. На території провінції Теруель оголошено червоний рівень попередження (у зв’язку із надмірними сніговими опадами).

За даними МЗС, на даний час через погодні умови ускладненою є ситуація на дорогах у провінціях Теруель (снігові опади), Альбасете, Мурсія (снігові опади), Барселона, Жирона та Таррагона (штормове попередження), Валенсія, Кастельон та Аліканте (штормове попередження та снігові опади).

У цьому зв’язку при плануванні подорожей у МЗС рекомендують перевіряти прогнози погодних умов на території Іспанії на веб-сторінці Державної метеорологічної агенції Іспанії, а також дізнаватися про ситуацію на автошляхах на веб-сторінці Генеральної дирекції дорожнього руху Іспанії.

У випадку потрапляння у надзвичайну ситуацію на автомобільних шляхах Іспанії необхідно невідкладно повідомляти місцеві компетентні органи за єдиним номером екстреної допомоги «112».

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, у МЗС рекомендують громадянам України невідкладно звертатися за номерами «гарячих ліній» до Посольства України в Іспанії (+ 34 620 641 324), Генерального консульства України в Барселоні (+ 34 629 382 936), Консульства України в Малазі (+ 34 636 548 017), або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: + 38 044 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua