Україна підписала меморандум з найбільшим залізничним оператором Німеччини – Гончарук

Міністерство інфраструктури підписало «Меморандум про взаєморозуміння» із залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn.

Про це у Facebook повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

“Цей альянс — це логічне продовження Плану реструктуризації Укрзалізниці, яке анонсував Президент Володимир Зеленський у вересні 2019 року. Упевнений, що застосування досвіду найбільш успішної європейської залізничної компанії підвищить ефективність та якість залізничних перевезень в Україні”, – написав він.

Гончарук додав, що “після зустрічі з керівництвом Deutsche Bahn минулого тижня у Києві, ми прийшли до розуміння формату співпраці, а саме — Україна повністю зберігатиме за собою контроль над Укрзалізницею”. За його словами, німецькі фахівці працюватимуть над реформуванням управлінських механізмів підприємства.

Прем’єр підкреслив, що не йдеться ні про які продаж чи оренду такого стратегічно важливого державного об’єкта як Укрзалізниця.

Водночас він розраховує, що “німецька операційна ефективність та нульова терпимість до корупції стане базою для зміни ситуації в Укрзалізниці”.

Напередодні, кілька анонімних телеграм-каналів опублікували копію меморандуму, який нібито готується до підписання. Достовірність цього документа не підтверджена.

В опублікованому проекті меморандуму описується початкова фаза кооперації. Про що мова? Стратегічне партнерство між сторонами розраховане на 10 років з можливістю продовження. Передбачається, що Deutsche Bahn через свою дочірню фірму DB Engineering and Consulting буде розвивати вантажні та пасажирські перевезення (крім військових), управляти інфраструктурою і курирувати операційну діяльність УЗ.

Також на першому етапі співпраці Deutsche Bahn запропонує на затвердження наглядової ради і Кабміну кандидатуру Голови правління УЗ і направить в Україну мінімум 15 керуючих менеджерів для курирування різних напрямків діяльності УЗ.

Відбір кандидатів на голову УЗ повинен стартувати до 15 лютого 2020 року і завершитися протягом 6-8 місяців. Всі інші етапи будуть уточнені після завершення першого етапу.

Меморандум набирає чинності з дати його підписання і діє до тих пір, поки сторони не підпишуть ряд правових документів, що регулюють відносини між сторонами, але не пізніше 31 грудня 2020 року.