Кабмін планує провести перепис населення на Донбасі і Криму за допомогою супутника

Україна обговорила з ООН можливість проведення перепису населення на окупованому Донбасі і в Криму за допомогою супутникової зйомки.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

“Так, це правда. Ми зустрічалися з представниками ООН, які будуть нам допомагати, можливо, з цим проектом. Це дуже складний проект. Вони проводили подібний проект в Афганістані. Вони намагалися через супутникові зйомки і інші засоби інформації зрозуміти хоча б приблизну кількість населення”, – сказав Дубілет в ефірі радіо “UA: Суспільне мовлення”, відповідаючи на питання, чи дійсно можна провести перепис населення на Донбасі і Криму за допомогою супутникової зйомки.

За словами міністра, до цього процесу Україна буде залучати міжнародних фахівців.

“Це складний проект, я сподіваюся, що ми просунемося по ньому, але поки не можу сказати, наскільки точно можна оцінити через супутники або через якісь інші інструменти населення в Криму і на окупованих територіях”, – цитує Дубілета агентство УНН.

Раніше міністр заявив, що разом з українцями, які проживають на непідконтрольних Києву територіях, загальна чисельність населення країни досягне 44 млн чоловік, а без урахування цих територій – 37 млн.