Міністр енергетики планує влітку розпочати рейди по областях нелегального видобутку бурштину

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель вважає за необхідне влітку розпочати рейди по областях нелегального видобутку бурштину, оскільки без тиску з боку правоохоронних органів легальними способами видобутку користуватися не будуть.

Про це він заявив він в інтерв`ю УНІАН.

«Тіньовий ринок бурштину дещо зменшується, враховуючи світовий попит. Але, за останніми даними із супутників, масштабний нелегальний видобуток все ж ведеться. Закон ухвалено, тепер потрібно їхати на місця, безпосередньо активно задіяти правоохоронні органи, місцеві органи влади. Там усі один одного знають, покривають», – сказав він.

На думку Оржеля, без правоохоронного тиску, навіть за можливості видобувати бурштин легально, тіньовий видобуток продовжуватиметься.

«Вже з літа потрібно провести рейди по головних задіяних областях – Житомирській і Рівненській. Наголошую: без відповідного правоохоронного тиску, навіть коли є варіант можливої легалізації, нічого не працюватиме», – пояснив міністр.

Як відомо, у лютому Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект, який передбачає зниження розміру рентної плати за користування надрами для видобутку бурштину з нинішніх 25% до 10% з 2022 року.

На засіданні 29 вересня минулого року Кабінет міністрів ухвалив пакет законопроектів для упорядкування діяльності з видобутку бурштину в Україні.

За оцінками експертів, бюджетні втрати України від нелегального грального бізнесу, видобутку бурштину й вирубки лісу становлять 400 млн дол. на рік.