ВР привела положення ряду законів у відповідність до норм чинного закону ”Про запобігання корупції”

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям закону ”Про запобігання корупції” (№ 2500).

За це рішення проголосували 280 народних депутатів із 356, зареєстрованих в сесійній залі.

Законом у зв`язку з прийняттям закону ”Про запобігання корупції” у текстах окремих законів і законодавчих актів усуваються ”бланкетні норми”, які відсилають до положень закону ”Про засади запобігання і протидії корупції”, який втратив чинність, та унормовується термінологія.

Зміни вносяться, зокрема до Кримінального кодексу України, Кодексу цивільного захисту України, законів ”Про запобігання корупції”, ”Про прокуратуру” та ”Про очищення влади”.

У Кодексі законів про працю встановлюється, що працівник, який повідомив про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень закону ”Про запобігання корупції”, вчинених іншою особою, не може бути звільнений чи змушений до звільнення, притягнутий до дисциплінарної відповідальності у зв’язку з таким повідомленням або підданий іншим негативним заходам впливу, або загрозі таких заходів впливу.

Викривачі корупції користуються також іншими правами та гарантіями захисту, встановленими законом ”Про запобігання корупції”.

Ухвалений закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 55 розділу I, який набирає чинності з дня набрання чинності законом ”Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 6 грудня 2019 року № 361-IX (пункт 55 стосується визначення термінів національних публічних діячів у законі).