Китайські вчені створили найбільший телескоп для спостереження за сонячною активністю

Учені з Академії наук Китаю заявили про створення одного з найбільших в світі телескоп для спостереження за сонячною активністю.

Про це повідомляє “Сіньхуа“.

Згідно з повідомленням, китайський великий сонячний телескоп (CLST) з апертурою в 1,8 метра був розроблений Інститутом оптики і електроніки при АНК. Він отримав першу серію зображень сонячної атмосфери у високій якості 10 грудня 2019 року.

Як зазначається, в останні роки багато країн докладають величезні зусилля для створення великих сонячних телескопів з апертурою два і більше метрів. На даний момент у світі налічується кілька великих сонячних телескопів, серед яких – 1,6-метровий GST в США і 1,5-метровий GREGOR в Німеччині.

Крім того, існує 4-метровий сонячний телескоп DKIST у США, який поки не введений в експлуатацію, а 4-метровий європейський EST поки що перебуває на початковому етапі розробки.

Керівник робіт по проєкту Жао Чанхуей повідомив, що CLST буде обладнаний низкою систем для адаптивної оптики, а також для виявлення магнітного поля і поля швидкості.

“У зв’язку з тим, що сонячна активність збільшується, космічні погодні умови стануть суворішими. CLST буде використовуватися для спостереження за сонячною активністю та надання даних, корисних для дослідження Сонця і прогнозування космічних погодних явищ”, – зазначив Чанхуей.

Нагадаємо, раніше наземний сонячний телескоп Національного наукового фонду США зробив найдетальніші в історії знімки поверхні Сонця. На знімку можна розглянути візерунок бурхливого “кипіння” газу, який охоплює все Сонце, а також структури, схожі на стільники, кожен з яких має “розмір американського штату Техас”.