НБУ передав банкам готівкові долари на 130 млн дол.

Національний банк України отримав з-за кордону партію готівкового долара і передав системно важливим банкам 130 млн дол. в обмін на безготівковий еквівалент.

Як повідомляється на сторінці регулятора в соцмережі Facebook, в аукціоні взяли участь 14 системно важливих банків, оскільки регулятор не має технічної можливості проводити такі торги з усіма банками.

За інформацією НБУ, найближчим часом очікується друга партія готівкових доларів, які також будуть передані банкам через аукціон в обмін на безготівковий еквівалент.

Також в НБУ повідомили, що регулятор другий день поспіль не проводить інтервенції з продажу валюти, і міжбанківський ринок балансується самостійно на рівнях близько 28 грн за долар.

За інформацією НБУ, з початку року регулятор для підтримки гривні продав на 1,5 млрд дол. більше валюти, ніж купив, але минулого року поповнив резерви на ринку на 8 млрд дол.

Також в НБУ нагадали, що регулятор не планує вводити обмеження на валютному ринку і за депозитами, а продовжить за необхідності згладжувати коливання на ринку шляхом продажу валюти.

Національний банк України на четвер, 26 березня, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 27,96 грн/дол., тобто гривня, після зміцнення до долара у вівторок на 34 копійки, знову впала на 19 копійок.