Постанову КМУ щодо запровадження обмежень під час карантину оскаржують 11 позивачів

Окружний адміністративний суд Києва протягом 4 днів отримав 11 позовів про оскарження постанови Кабінету міністрів щодо запровадження обмежень під час карантину.

Повідомляє ОАСК

“В період з 6 по 9 квітня 2020 року канцелярією Окружного адміністративного суду міста Києва зареєстровано 11 позовів до Кабінету міністрів України, предметом оскарження в яких є положення постанови КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Зокрема, позивачі просять суд визнати протиправними як окремі пункти зазначеної постанови стосовно заборони регулярних перевезень, відвідування парків, скверів, роботи закладів харчування тощо, так і цілком всю постанову.

Наразі суд вирішує питання про відкриття проваджень за вказаними позовами.

Постановою Кабінету міністрів від 11 березня №211 на території України запроваджено карантин та обмежувальні протиепідеміологічні заходи. Після того уряд вносив туди зміни і робив карантинні заходи жорсткішими.

Зокрема з 6 квітня запроваджено, що  в самоізоляції мають перебувати всі особи, старші 60 років, люди з підозрою на коронавірус, люди, які контактували з хворими, хворі на COVID-19, які не потребують госпіталізації. Заборонено гуляти в парках, займатися на спортмайданчиках, пересуватися більш ніж по-двоє. На вулиці громадяни мають ходити в масках і обов’язково ности свої документи.