Світова спільнота виділила мільярди євро на допомогу венесуельським біженцям

Учасники Міжнародної конференції донорів на підтримку біженців з Венесуели, проведеної онлайн з ініціативи Іспанії та Євросоюзу, погодилися надати фінансову допомогу в розмірі понад 2,79 мільярда доларів (у перерахунку близько 2,56 млрд євро).

Про це глава іспанського МЗС Аранча Гонсалес Лайа повідомила у вівторок, 26 травня, вказавши, що зібрано також 653 мільйони доларів (595 Євро) приватних пожертвувань.

Німеччина готова надати 20,2 млн євро. За словами міністра закордонних справ ФРН Хайко Маса, з цієї суми 18,2 млн євро будуть спрямовані на гуманітарну допомогу, а ще 4 мільйони призначені на економічну допомогу в розвитку країнам, які прийняли Венесуельських біженців. За словами глави європейської дипломатії Жозепа Борреля, ЄС виділить 144,2 млн євро. Серед інших країн, Фінляндія надала 200 тисяч євро, Словенія – 10 тисяч, Південна Корея в перерахунку 2,75 мільйона євро.

Перед початком конференції Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді закликав світову спільноту надати допомогу країнам Латинської Америки, які прихистили людей, які втекли з Венесуели, яких в даний час налічується більше 5 мільйонів. Гранді підкреслив, що останнім часом ситуація загострилася у зв’язку з пандемією коронавірусу.