Республіканці трьох штатів готові провести з’їзд партії замість Північної Кароліни

Республіканці в Джорджії, Техасі і Флориді готові прийняти у себе делегатів з’їзду Республіканської партії, на якому Дональд Трамп буде висунутий кандидатом у президенти США на другий термін, якщо місце проведення цього заходу буде перенесено в один з цих штатів.

Про це повідомили у вівторок губернатори Джорджії Брайан Кемп і Флориди Рон Десантіс, а також голова відділення правлячої партії в Техасі Джеймс Дікі.

“Джорджія з її спорудами світового класу, ресторанами, готелями і робочою силою буде задоволена честю безпечно провести національний з’їзд Республіканської партії. Ми сподіваємося на те, що Ви, Дональд Трамп, розгляньте наш штат”, – написав губернатор Кемп на своїй сторінці в Twitter.

Мер Атланти (штат Джорджія) Кейша Ленс Боттомс (демократ) заявила ЗМІ, що позиція губернатора не вписується в її п’ятиетапний план відновлення роботи підприємств найбільшого міста штату. “Місто Атланта, як і Північна Кароліна, дотримується поступового підходу до відкриття на основі конкретних цифр. Цей план виключає можливість проведення масових заходів у серпні”, – вказала градоначальник.

“Техас привітав би президента Трампа і з’їзд Національного комітету Республіканської партії”, – заявив телеканалу CNBC голова відділення партії в Техасі Джеймс Дікі.

“Нам в Далласі зовсім не потрібні зараз масові збіговиська гостей з усієї країни на тлі вищого рівня (епідеміологічної – ред.) небезпеки”, – сказав телеканалу суддя округу Даллас Клей Дженкінс. Він запевнив, що дав би таку ж відповідь і демократам, якби вони захотіли провести свій з’їзд у цьому місті.

Губернатор Флориди Рон Десантіс на прес-конференції у вівторок заявив, що “із задоволенням би прийняв” у своєму штаті делегатів з’їзду. “Я є республіканцем. Нашій економіці буде корисно проведення такого з’їзду”, – додав він. У такому ж ключі висловився у вівторок у своєму Twitter голова відділення партії у Флориді Джо Гратерс.

Історія питання
Віце-президент США Майкл Пенс в понеділок в ефірі телеканалу Fox News допустив можливість перенесення з’їзду республіканців з Північної Кароліни в Техас, Флориду або Джорджію. Пенс коментував думку президента США Дональд Трампа, який розкритикував губернатора Північної Кароліни Роя Купера (демократ) за відсутність гарантій проведення з’їзду республіканців у цьому штаті через занадто повільне скасування санітарно-епідеміологічних обмежень.

Трамп вже отримав достатню кількість голосів делегатів партійного з’їзду для висунення кандидатом від республіканців на президентських виборах. З’їзд партії повинен пройти 24-27 серпня в місті Шарлотт (штат Північна Кароліна).

Національний з’їзд Демократичної партії США, на якому колишнього віце-президента Джозефа Байдена, як очікується, назвуть кандидатом на найвищу державну посаду в країні, перенесено через пандемію на 17-20 серпня. Він пройде в Мілуокі (штат Вісконсін). 59-ті вибори президента США намічені на 3 листопада.