Жителям Польщі дозволили виходити на вулицю без масок

Влада Польщі приступила до реалізації четвертого етапу зняття обмежень, введених для протидії поширенню коронавірусу нового типу.

З суботи жителям республіки дозволено виходити з дому, не закриваючи рот і ніс маскою або хусткою.

Як пояснили в польському уряді, маски можна не надягати як на вулиці, так і в приміщеннях, площа яких дозволяє зберігати соціальну дистанцію 2 метри. Вимога закривати ніс і рот зберігається в костелах, громадському транспорті, кінотеатрах, державних установах та інших подібних місцях.

За словами прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, Республіка добре справляється із завданням боротьби з епідемією.

“Загальний принцип, вироблений у всьому світі, – це дезінфекція, дистанція і маски”, – вказав він. “Маски зазвичай рекомендуються в більшості країн, але там, де інтенсивність поширення епідемії зменшується, де вона контролюється, там, де є багато місць в лікарнях для потенційних пацієнтів, можливі різні варіанти послаблення цих обмежень”, – пояснив прем’єр-міністр.

Четвертий етап зняття обмежень зачіпає численні об’єкти культури і спорту. З 6 червня відновити роботу зможуть кінотеатри, театри, фітнес-клуби, басейни, салони масажу і парки розваг. Всі вони повинні будуть слідувати новим санітарним правилам.

Крім дотримання соціальної дистанції, заповнюваність глядацьких залів не може перевищувати 50%. З’явилася також можливість організації масових заходів за участю до 150 осіб на відкритому повітрі. До 150 осіб обмежується число гостей на весіллях, гостям дозволено не надягати маски.

Невизначеною залишається ситуація зі школами. Навчальний рік у Польщі триває майже до кінця червня, проте влада не виключає, що учні не повернуться за парти до вересня.

До теперішнього моменту уряд дав дозвіл на повноцінну роботу тільки яслам і дитячим садкам, які за бажанням могли відкрити свої двері вже 6 травня, обмеживши число дітей в групах до 12. Молодша школа може приймати дітей в разі, якщо батькам немає з ким залишити свою дитину в робочий час. З 25 травня допускаються консультації для старшокласників і випускників, а з 1 червня – для всіх школярів.

У червні в Республіці почнуться випускні іспити. Вони будуть проходити тільки в письмовій формі. Усний формат скасовано.

Згідно з останнім розпорядженням глави МВС Польщі Маріуша Каміньського, введений республікою в середині березня прикордонний контроль на даний момент продовжений до 12 червня. При В’їзді до Польщі зберігаються обмеження для іноземців.

З 15 березня потрапити до Польщі можуть тільки громадяни країни, іноземці, які є подружжям або дітьми польських громадян або знаходяться під їх постійною опікою, іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Республіки, право на роботу або навчання в країні, а також представники дипломатичного корпусу і члени їх сімей. Обмеження не поширюються на водіїв вантажівок, що перевозять товари.

Крім того, введено послаблення для громадян країн ЄС, Європейського економічного простору або Швейцарії, які прямують транзитом через Польщу. Вони можуть провести на території країни не більше 12 годин.