В Україні запрацювала перша фабрика 3D-друку

В Україні запрацювала перша в Україні фабрика 3D-друку повного циклу.

Цей проект запустив український стартап Kwambio, відомий як онлайн-платформа дизайнерських 3D-форм. Виробництво спеціалізується на керамічних і металевих виробах і працює як з бізнесом, так і з індивідуальними замовленнями. Вже сьогодні можна замовити друк виробів з кераміки, а в листопаді стартує цех з виробництва моделей із бронзи. В Україні запрацювала фабрика 3D-друку.

Раніше в цьому році компанія запустила у Нью-Йорку інтернет-магазин дизайнерських товарів, вироблених на замовлення з кераміки і різних металів з використанням технологій 3D-друку. Kwambio співпрацює з дизайнерами та незалежними студіями (Chen Chen & Kai Williams, byAMT, Andrew Sack, Jim Drain і багатьма іншими), а також уклала партнерські договори з різними компаніями-виробниками. Однак тепер стартап буде пропонувати керамічні та металеві товари власного виробництва в Одесі.

«Ми намагалися працювати з американськими партнерами. Але якість, ціни і терміни виробництва нікуди не годилися. Чашка за $ 100, яку треба чекати п’ять тижнів… Тому вирішили відкрити власне виробництво. Розробили свої власні матеріали для друку і гарантуємо терміни виробництва у 2-3 рази швидші. Ну і ціна, звичайно, в рази нижча», – пояснив засновник і головний виконавчий директор Kwambio Володимир Усов.

«Наша мета – пропонувати продукцію високої якості за доступними цінами, щоб зробити 3D-друк і виробництво якісних товарів доступними для більшості людей і компаній», – зазначив він.В Україні запрацювала фабрика 3D-друку.

Особливістю виробництва Kwambio є використання промислових 3D-принтерів у поєднанні з традиційними технологіями. «У світі існує велика кількість технологій 3D-друку, але всі вони засновані на базі технології пошарового наплавления матеріалу за заданими координатами. Такий спосіб використовується для друку виробів з різних матеріалів», – пояснив Олександр Мустафаєв, винахідник першого 3D-принтера в Центральній Європі і за сумісництвом головний інженер Kwambio. Однак з керамікою складніше.В Україні запрацювала фабрика 3D-друку. Керамічні вироби друкуються шар за шаром, як і моделі з пластику, але після виробництва об’єкт потрібно відправити в піч для випалу – як при традиційному гончарному методі. Пізніше керамісти наносять глазур і роблять повторний випал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *