Кокс рекомендує Верховній Раді України та Уряду працювати разом

Для поліпшення законодавчої спроможності Верховної Ради України, уряду та парламенту слід багато працювати разом від початку до кінця законодавчого процесу.

Про це заявив колишній президент Європейського парламенту Пет Кокс під час представлення у Брюсселі доповіді з аналізом потреб Верховної Ради і низкою рекомендацій, які дозволять покращити роботу законодавчого органу.

«Ми віримо в те, що ваш парламент, ваш уряд повинні багато працювати разом, від початку до кінця законодавчого процесу», – заявив він.

Кокс нагадав, що після підписання між ВРУ та Європарламентом меморандуму про порозуміння була започаткована робота Місії з оцінки потреб ВР, під час якої «ми переглянули моменти, де треба підсилити роботу ВР».

«Для мене було честю підписати цей меморандум і те, що я став головою цієї місії», – наголосив європейський політик.

У цьому зв`язку він повідомив, що за час роботи місії в Києві відбулися більше ста засідань, чисельні зустрічі з різними представниками суспільства.

Кокс заявив, що у доповіді є «сім основних сфер, які є важелями трансформації».

«І ми почали працювати над цими темами», – сказав він.

Представник Європарламенту наголосив, що філософія роботи місії полягала у «вірі в те, що майбутнє України критично залежить від розбудови своїх установ».

На думку Кокса, проблема в Україні полягає у «поєднанні сильних особистостей із слабкими інституціями».

«Нам треба розбудувати інституції сильними і сучасними, що дозволить переродити Верховну Раду, щоб вона могла вирішити багато проблем», – підкреслив він.

За словами політика, у доповіді є ”сім заголовків і 57 рекомендацій”.

Першою з них Кокс назвав законодавчу спроможність Верховної Ради.

У цьому зв`язку Кокс рекомендує розпочати працювати разом над повним законодавчим процесом. Через величезну кількість законодавчих актів в українському парламенті він назвав це ”законодавчим спамом” та ”законодавчим цунамі”.

”Треба, щоб вони (законопроекти) пройшли контроль якості, відповідністі до Конституції. Для цього треба застосовувати певні правила”, – наголосив він.

Ще одним важливим питанням представник Європарламенту назвав планування роботи Верховної Ради у сесійному режимі та режимі комітетів. Він звернув увагу, що коли засідання комітетів проводяться на тому ж самому тижні, що і пленарне, на комітети приходить значна кількість депутатів. В разі ж, коли на тижні проводяться тільки засідання комітетів, явка дуже низька, іноді немає кворуму.

”Я б пропонував, що, коли в Києві є пленарні та комітетські засідання, ви повинні спланувати так, щоб надати собі більше часу і зробити таку організаційну структуру, яка вам підходить”, – зазначив політик.

Щодо роботи погоджувальної ради стосовно формування порядку денного та присутності на них телевізійних камер, Кокс сказав: «Я знаю, що певні питання в політиці треба спочатку переговорити за зачиненими дверима, а потім вже публічно надавати інформацію. Але там присутні камери. І що відбувається? Відбуваються Голлівуд – кожний хоче бути кращим».

Політик також висловився за внесення технічно поправки до Конституції з метою зміни необхідної кількості кворуму під час голосування.

«Система голосування – дуже делікатне питання. Нас здивував ваш кворум у 226 голосів. Це піаніно у вас таке – голосування по клавішах? Не так ці справи робляться», – підкреслив екс-президент Європарламенту.

Кокс також назвав важливими питання підзвітності уряду парламенту, зменшення кількості комітетів для наступної каденції парламенту, інвестування в ”добрих асистентів”, цінування опозиції, запровадження санкцій за бійки, створення окремого підрозділу з міжпартійного діалогу, створення Кодексу поведінки.

«Ми б рекомендували розробити середньострокову стратегію. Треба зробити багато роботи. Вам же треба вирішити, чи ви хочете це робити, чи ні», – наголосив Кокс.

За словами політика, ”спираючись на рекомендації, в середу ми підпишемо угоду про адміністративну співпрацю між ЄП та секретаріатом ВР”.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *