В ЄС закликали припинити вогонь на Сході України

В Європейському Союзі закликали припинити вогонь на Сході України та гарантувати безпеку спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Відповідна заява речника Зовнішньої дипломатичної служби ЄС була розповсюджена у неділю в Брюсселі.

”Значне зростання порушення режиму припинення вогню в Донецькій області є безпрецедентним рівнем насильства з того часу, коли у 2015 році сторони підтвердили свою прихильність припиненню вогню. Ми підтримуємо заклик спеціального представника федерального уряду Німеччини в головуванні в ОБСЄ Гернота Ерлера і закликаємо всі сторони зробити кроки для деескалації ситуації і повністю виконати свої зобов`язання”, – заявили в ЄС.

При цьому в Брюсселі наголосили, що сталий режим припинення вогню терміново необхідний, не в останню чергу для того, щоб гарантувати прогрес у виконанні політичних зобов’язань в рамках Мінських домовленостей.

”Нещодавні інциденти, ціллю яких були спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, є неприйнятними. Ми закликаємо всі сторони утриматися від таких дій”, – заявив речник ЄС.

В заяві зазначається, що ЄС продовжує підтримувати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та дипломатичні зусилля у Нормандському форматі та тристоронньої робочої групи, спрямовані на повну реалізацію Мінських домовленостей. ”Безпека на місцях є необхідною умовою для надійного політичного врегулювання”, – наголосили в ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.