Апеляційний суд відмовився виправдати обвинувачених у справі про застосування сили до Тимошенко в Качанівській колонії

Апеляційний суд Харківської області в середу виніс рішення за апеляціями на рішення Комінтернівського райсуду Харкова у справі про застосування сили до лідера “ВО” Батьківщина” Юлії Тимошенко працівниками Качанівської виправної колонії (Харків) під час її примусового транспортування до ЦКБ №5 (Харків). Про це повідомляє “Інтерфакс”.

“Суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги захисту, яка вимагала виправдати обох обвинувачених, і частково задовольнив апеляцію держобвинувачення. Він скасував штраф, який вони повинні були заплатити, але залишив у силі основне покарання: три роки позбавлення волі для Андрія Коваленка (колишнього першого заступника начальника колонії – ІФ) і три роки позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки для Андрія Парамея (колишнього заступника начальника колонії – ІФ)”, – сказав адвокат Ю.Тимошенко Олександр Плахотнюк.

Нагадаємо, 20 квітня 2012 року Ю.Тимошенко перевезли з Качанівської колонії, де вона відбувала покарання за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією, в ЦКЛ №5 “Укрзалізниці”.

Пізніше Ю.Тимошенко та її захисники заявили про те, що співробітники колонії побили її і транспортували примусово. Співробітники колонії звинувачення на свою адресу категорично заперечували.

7 листопада 2014 першому заступнику начальника Качанівської колонії Андрію Коваленко та заступнику начальника колонії Андрію парам було оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

У грудні 2014 справу було передано до Червонозаводський райсуд Харкова.

Матеріали по ще одному підозрюваному виділені в окреме провадження, а його самого оголошено в розшук.

19 жовтня 2015 Червонозаводський райсуд Харкова визнав А.Коваленко і А.Парамея винними. А.Коваленко засуджений до реального терміну покарання – трьох років позбавлення волі, А.Парамей – до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки. Кожен повинен заплатити штраф 8,5 тис. Грн. Крім того, вони обидва позбавлені права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки і позбавлені спеціальних звань.

Держзвинувачення вимагало реального покарання для обох обвинувачених. Прокурор просив суд призначити А.Коваленко 5 років позбавлення волі, а А.Парамею – 3 роки позбавлення волі. Крім того, позбавити обох права обіймати посади в правоохоронних органах протягом трьох років і позбавити обох спеціальних звань. Водночас захист обвинувачених вимагала їх виправдати.

Прокуратура подала апеляцію з вимогою посилити покарання і засудити А.Коваленко до 5 років позбавлення волі, а А.Парамея – до 3 років позбавлення волі без випробувального терміну.

Захист також подала апеляцію з вимогою виправдати обох обвинувачених.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.