КСУ розпочав розгляд справи за зверненням ВР щодо конституційності проекту змін до Конституцій в частині правосуддя

30 січня Конституційний суд України продовжив розгляд справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України (письмове слухання).

Про це повідомляє кореспондент інформаційного агентства «Центр новин».

На засіданні присутні 13 суддів КС, при необхідних (для кворуму) 12.

Cуддя-доповідач Михайло Гультай зазначив, що доопрацьований законопроект ідентичний тому, який КС уже розглядав на предмет відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України, окрім положення, котрі стосуються права парламенту висловлювати недовіру Генеральному прокуророві.

На даний момент, КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання для надання висновку. Про день і час офіційного оприлюднення висновку буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада направила на висновок до Конституційного суду доопрацьований проект закону “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)”. Це є доопрацьований законопроект, в якому на відміну від першого варіанту змінено лише те, що за парламентом України залишається право на висловлення недовіри генеральному прокурору України. В першому варіанті змін до Конституції передбачалося позбавити парламент цього права.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.