Артем Ситник: НАБУ розслідує рефінансування банків, де задіяні офшори

 

Директор НАБУ Артем Ситник в інтерв’ю ІА «Центр новин» та газеті “Правовий тиждень” повідомив, що детективи проводять розслідування по десяткам справ щодо рефінансування банків.ситник 7

«У нас є цікаве кримінальне провадження, яке стосується використання цих офшорів при здійсненні кримінального правопорушення. Дуже багато українських банків, які припинили існування, вивели кошти через іноземні банки в ті самі офшори. В тому числі кошти, які виділялись на рефінансування цих банків. Тобто, щоб врятувати банки, через іноземний банк кошти виводилися в офшори. Це якраз приклад схеми, де є певні ознаки кримінального правопорушення», – сказав Ситник.

Він зазначив, що детективами НАБУ досліджується припинення процедури цілого десятка банків, оскільки схема використовувалась одна.

«Відкривається рахунок, потім кошти відправляються на кореспондентський рахунок, і виводяться в офшорну компанію. А банк банкротує. Є приклад Дельта-банку. Звичайно, сама ліквідація банку це не зовсім наш профіль. Але коли ми говоримо, що, можливо, в цих банках використовувалися кошти рефінансування, і, відповідно, їх направляли в офшорні компанії, то це якраз компетенція Антикорупційного бюро. Сума таких коштів вимірюється мільярдами гривень», – додав директор НАБУ.

Повне інтерв’ю Директора Антикорупційного бюро Артема Ситника читайте в свіжому номері юридичної газети “Правовий тиждень”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.