Артем Ситник розповів про законодавчі ініціативи в роботі НАБУ

Артем Ситник в інтерв’ю ІА «Центр новин» та газеті “Правовий тиждень” розповів про законодавчі ініціативи, які необхідні для подальшої роботи НАБУ.ситник 7

Йде мова про зняття інформації без дозволу СБУ, доступ до державного реєстру судових рішень, співпраця зі слідством, відміна застави для корупціонерів.

«Є випадки, коли потрібно застосовувати арешт без альтернативи застави. Законом така можливість наразі не передбачена. Дуже часто людина виходить під заставу і… зникає. В суспільстві створюється негативне враження. Хоча судді в даному випадку діють відповідно до закону. Ця тема піднімалась неодноразово, але я не впевнений, що вона колись вирішиться. Я почав би з цього», – сказав директор НАБУ.

Він зазначив, що до корупційних правопорушень також є обмеження у застосуванні інституту угод.

«Цей інститут діє, але саме по корупційним справам він обмежений, умовне покарання і призначення покарання нижчої межі не допускаються. Тут ми говоримо про розкрадання у великих розмірах. Наприклад, приходить людина, а ми їй можемо запропонувати не 7, а 5 років покарання. Ситуація була б набагато кращою, якби у нас була можливість пропонувати угоду зі слідством. Є також приклади, коли інститут угоди можна застосувати – провадження щодо Одеського судді, яке найближчим часом потрапить в суд, ми закінчуємо розслідування. Посередник співпрацює зі слідством дає свідчення, і ми будемо говорити про застосування цієї угоди», – підкреслив Ситник.

Ще однією проблемою в роботі НАБУ, директор називає імунітет суддів та депутатів.

«Дуже проблемним є імунітет суддів, депутатів, з яким ми кожного дня стикаємося. Вважаю, що за наявності підстав потрібно надати можливість реагувати одразу, а не чекати зняття недоторканості. Депутатів ми не можемо не тільки притягувати до відповідальності, а ще й документувати зважаючи на їхній імунітет. Не можна проводити негласні слідчі дії без рішення ВР.

Якщо ми підемо у парламент отримувати рішення про негласні слідчі дії, тоді втрачається сенс таких слідчих дій – Ситник

Імунітет в частині притягнення до відповідальності і обрання запобіжного заходу можна залишити. Але в частині, коли потрібно дати можливість детективам попрацювати, необхідно зняти», – сказав Артем Ситник.

Він підкреслив, що НАБУ немає ресурсу охопити всі справи, тому решту матеріалів розслідує ГПУ.

«Нашим пріоритетом є нинішня влада. Минула влада залишила великий пласт корупційних злочинів, які потрібно розслідувати. Але якщо подивитися, то зараз корупція в країні не зменшується. Має бути незалежний антикорупційний орган, який акцентує увагу на діючій владі. Щоб проводити очищення і сприяти реформам, потрібно зменшити корупційний тиск на суспільство і на бізнес», – відзначив очільник Антикорупційного бюро.

Повне інтерв’ю Директора Антикорупційного бюро Артема Ситника читайте в свіжому номері юридичної газети “Правовий тиждень”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.