Тимчасово слідча комісія: УАФ демонструє зразковий рівень відкритості

Українська асоціація футболу (УАФ) демонструє зразковий рівень прозорості та відкритості. Про це заявив Анатолій Костюх, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства України та зловживання службовим становищем президентом Української асоціації футболу.

Як відомо, у п’ятницю, 17 січня, відбулось третє засідання слідчої комісії ВР.

За словами Анатолія Костюха, до цього часу члени комісії в основному займалися збором інформації. З відповідним проханням члени ТСК звернулися до УАФ, «ФФУ Продакшн», Мінрегіонубуду та правоохоронних органів.

Депутати були здивовані кількістю інформації, яку надали УАФ та «ФФУ Продакшн». Для її вивчення тимчасово слідча комісія вирішила створити окремі робочі групи.

«УАФ та «ФФУ Продакшн» абсолютно відкриті до співробітництва. Вони запрошують нас на виробництво, надали нам всі документи, які стосуються цієї справи, крім тих, які були вилучені під час обшуків», – повідомив Анатолій Костюх.

Наступне засідання ТСК призначене на 7 лютого і відбудеться у закритому режимі.

Голова Тимчасової слідчої комісії під час брифінгу повідомив, що на засідання запросять правоохоронні органи для звіту.

Він пообіцяв журналістам повідомити після засідання ТСК всі деталі розмови з правоохоронцями.

Раніше, Генеральна прокуратура повідомляла, що не порушувала кримінальних проваджень щодо президента Української асоціації футболу Андрія Павелка.

Нагадаємо,  на попередньому засіданні представники УАФ розповіли слідчій комісії ВР про діяльність заводу «ФФУ Продакшн» та переваги штучного покриття власного виробництва.

УАФ надала всі необхідні документи для прозорого і неупередженого розслідування. Зокрема, Асоціація відзвітувала про 100-відсоткове виконання угод з будівництва 66 футбольних полів у Києві.

Варто відзначити, що 2019 рік став найуспішнішим для українського футболу. Головною футбольною подією року став вихід національної збірної України з футболу до фінальної частини чемпіонату Європи-2020. Кваліфікація на Євро-2020 стала найуспішнішим відбором в історії України  — уперше українці не зазнали жодної поразки.