Bloomberg: В Україні вся влада у олігархів, але скоро це може закінчитися

Українські олігархи продовжують зберігати тотальний вплив на ключові рішення та процеси в Україні.

Про це повідомляє видання «Bloomberg», переклала “Українська правда”.

Цей факт автор проілюстрував недавнім невдалим голосуванням за відставку уряду Арсенія Яценюка. Автор нагадав, що на адресу уряду пролунали гучні звинувачення у корупції, зокрема – з боку міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса, який назвав серед причетних і Ігоря Кононенка – соратника президента Петра Порошенка.

Після цього, додає автор, Порошенко опинився під загрозою втрати підтримки МВФ і звернувся до генпрокурора і уряду з проханням піти у відставку. Однак відставити Кабмін не вдалося і причиною, підкреслює автор, стала позиція партії самого Порошенка, а також олігархів.

“Це (невдала відставка) сталося тому, що багато депутатів у власному парламентському блоці Порошенка не підтримали звернення (президента). Також його не підтримав “Опозиційний блок”, який вважається підконтрольним найбагатшій людині Укрїани, Ринату Ахметову. Ще одна партія, підконтрольна мультимільярдерові Ігореві Коломойському, також утрималася. Ось так з допомогою двох олігархів і з підморгуванням українського президента вотум недовіри не добрав 32 голоси до 226 необхідних”, – йдеться у статті.

Автор зазначає, що олігархи настільки глибоко вкорінилися в українську політичну систему, що майже жодне рішення не може бути прийняте без їхньої участі.

“Вони незмінно виступають частиною вирішення (проблеми), навіть якщо самі і є проблемою”, – йдеться у матеріалі.

Зокрема автор нагадує, що після початку російської агресії на сході України, олігархи були призначені губернаторами східних областей для стабілізації ситуації там, а олігарх Порошенко, статки якого оцінюються в понад мільярд доларів, був обраний президентом.

У той же час автор зазначає, що в Україні склалися передумови для послаблення влади олігархів – завдяки недавно прийнятим поправкам до закону про приватизацію, які повинні зробити цей процес прозорішим. У статті йдеться, що це може стати “останнім подихом” олігархів.

При цьому сам автор статті додав, що сам не надто у це вірить.

“Отже, можливо олігархи потроху втрачатимуть вплив на українську політику, підтримають реформи і покладуть край корупції, яка так ослабила і збіднила їхню власну країну. Я сильно у цьому сумніваюся. Це була б революція”, – підсумовується у статті.

Інформаційне агентство «Центр новин»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.