ДБР відкрило справу про можливе втручання Байдена в роботу Шокіна

Державне бюро розслідувань України (ДБР) відкрило кримінальну справу за заявою колишнього генерального прокурора Віктора Шокіна про нібито втручання в його роботу з боку колишнього віце-президента США Джозефа Байдена.

Про це повідомило агентство “Українські новини” з посиланням на джерело в ДБР.

“Справу відкрили за рішенням Печерського суду, який зобов’язав це зробити”, – сказано в повідомленні.

Раніше Шокін звернувся до Держбюро з проханням відкрити справу проти Байдена за втручання в діяльність працівника правоохоронного органу України. Пізніше, 7 лютого, Печерський районний суд зобов’язав Держбюро відкрити справу за заявою екс-генпрокурора.

У 2014 році син колишнього віце-президента США Хантер Байден увійшов до правління компанії “Бурісма”, а його батько в 2016 році, перебуваючи на посаді віце-президента США, виступав із закликом звільнити Шокіна, який починав розслідування діяльності цієї компанії. За повідомленнями американської преси, представники адміністрації чинного президента США Дональда Трампа намагалися відшукати в Україні компромат на Джозефа Байдена і перешкодити його кампанії в боротьбі за президентський пост на виборах в 2020 році. Демократи звинуватили Трампа в спробах натиснути на президента України Володимира Зеленського з тим, щоб він відновив кримінальні справи проти “Бурісми”, і ініціювали процедуру імпічменту президента США.