Проти холдингу ДТЕК розслідуватимуть справу

Секретаріат Енергетичного співтовариства Євросоюзу разом з Антимонопольним комітетом України розслідуватимуть справу за скаргою на зловживання енергохолдингом ДТЕК монопольним становищем на Бурштинському енергоострові.

Про це повідомляється на сайті енергоспівтовариства.

“Імовірно, ДТЕК значно обмежує імпорт електроенергії зі Словаччини на Бурштинський острів, не використовуючи наявних у нього транскордонних пропускних спроможностей. Тим самим він створює дефіцит електроенергії, доступної для продажу на ринку на добу вперед, і водночас пропонує більше електроенергії на ринку, що балансує, де ціни вище”, — йдеться в повідомленні.

АМКУ вже веде розслідування, тому енергоспівтовариство з ним співпрацюватиме.

У ДТЕК заявили, що працюють на ринку електричної енергії України “в повній відповідності з чинним законодавством, встановленими правилами та вимогами”.

“Компанія вітає намір секретаріату Енергетичного співтовариства взяти участь в оцінюванні умов роботи ринку електричної енергії України, зокрема Бурштинського енергоострова, і впровадження Україною європейських норм і правил для цього ринку”, — йдеться в заяві.

Бурштинський енергоострів розташований у межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської обл. Основне джерело живлення на цій території – Бурштинська теплоелектростанція (ДТЕК “Західенерго”). Енергоострів приєднаний до електромереж країн ЄС і працює синхронно з енергосистемою Європи. Із Бурштинського енергоострова Україна експортує електроенергію за кордон.

АМКУ почав розслідування щодо монополії ДТЕК “Західенерго” в межах Бурштинського енергоострова в жовтні 2019 року. У відповідь на це в ДТЕК назвали звинувачення безпідставними.