ВРУ схвалила допуск іноземних військ на територію України для участі у навчаннях

Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроект № 3003 “Про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі у багатонаціональному навчанні”. За відповідне рішення проголосували 289 народних депутатів.

Документом передбачений допуск військових інших країн для участі в українсько-американських навчаннях  Rapid Trident 2020 та Sea Breeze 2020, українсько-молдовських навчаннях “Південь-2020”, українсько-румунських “Ріверайн – 2020” та українсько-британському навчаннях Warrior Watcher 2020.

При цьому фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань за участю Збройних сил України на території України та поза її межами в 2020 році, у сумі 63 824,3 тисяч гривень планується здійснити в межах асигнувань, передбачених ЗУ “Про державний бюджет України на 2020 рік” Міністерству оборони України за бюджетною програмою “Забезпечення діяльності Збройних сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни”.