ВР ратифікувала договір з Францією про закупівлю 20 сучасних катерів морської безпеки та охорони

Верховна Рада ухвалила урядовий закон про ратифікацію Рамкового договору між урядом України та урядом Франції щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки та охорони України (№ 0025).

За це рішення проголосували 261 народний депутат із 360, зареєстрованих в сесійній залі.

Законом передбачено ратифікувати Рамковий договір, вчинений 19 листопада 2019 року в Парижі, який набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення, переданого дипломатичними каналами, про завершення кожною стороною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цим договором.

У тексті міжнародного договору сказано, що французька сторона надає позичальнику офіційну підтримку на основі умов угоди ОЕСР (угода ОЕСР щодо офіційно підтримуваних експортних кредитів), призначеної для фінансування проекту.

Проектом є державний інвестиційний проект закупівлі 20 катерів морської безпеки та охорони морських кордонів, що поставляються без озброєння покупцю, сприяючи зміцненню морської безпеки та охорони України.

Відповідно до умов угоди OEСР, офіційна підтримка становитиме щонайбільше 85% від загальної суми контракту. Покупець має сплатити не менше 15% від загальної суми контракту шляхом попередньої оплати.

Сума офіційної підтримки не перевищує 116 млн 29 тис. 250 євро і фінансує для реалізації проекту придбання у Франції французьких товарів, робіт та послуг на суму, яка становить не менше 50% від загальної суми контракту, а також придбання українських або іноземних товарів, робіт та послуг у межах 50% від загальної суми контракту, причому за виконання контрактів з українськими або іноземними постачальниками товарів, робіт та послуг несе відповідальність французький постачальник, і за умови, що витрати, пов’язані з придбанням українських товарів, робіт і послуг, не перевищують 30% від загальної суми контракту, відповідно до угоди ОЕСР.