Голова ВСУ хоче розвантажити суди, передавши безспірні справи нотаріусам

Голова Верховного суду України Ярослав Романюк пропонує розвантажити суди, передавши безспірні справи нотаріусам, а також запровадити інститут кримінального проступку.

Про це він заявив, виступаючи у Верховному суді зі звітом за 2015 рік.

Романюк вважає, що велике навантаження на суддів, особливо місцевих судів, можна зменшити, змінивши певні норми законодавства. Зокрема, вирішення безспірних по суті вимог потрібно вивести з-під обов`язкової юрисдикції суду, оскільки не судові органи, зокрема, нотаріат, цілком здатні вирішувати такі вимоги не менш ефективно, ніж суд, а також швидше та простіше.

За його словами, також необхідно запровадити інститут кримінального проступку, тим самим спростивши процедуру судового розслідування правопорушень та злочинів, які потраплятимуть в цю категорію без шкоди для якості судової роботи.

Таким чином, як додав голова ВСУ, у суддів вивільниться час для розгляду значно складніших справ.

Крім того, Голова Верховного суду України Ярослав Романюк закликав парламент не зволікати із призначенням суддів на безстроковий термін, оскільки на сьогодні судова система відчуває кадровий дефіцит.

Романюк зазначив, що близько двох років парламент так і не вирішив питання обрання суддів на посади безстроково. Це призвело до того, що на сьогодні близько 900 суддів місцевих судів не можуть здійснювати правосуддя, тому що закінчився їхній п’ятирічний термін повноважень.

Він підкреслив, що це практично одна п’ята всіх суддів, які працюють у місцевих судах.

За словами голови ВСУ, 700 суддів із 900 вже пройшли всі необхідні перевірки, подання на їх обрання внесені до парламенту, однак вони донині не розглянуті.
Романюк додав, що така ситуація призвела до того, що в деяких місцевих судах всі судді не можуть здійснювати судочинство, хоча щодня ходять на роботу і отримують заробітну плату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.