Позафракційний Береза пропонує провести позачергове засідання Ради у вівторок

Народний депутат України Борислав Береза через “правову колізію” навколо Державного бюро розслідувань (ДБР)  ініціює позачергове засідання Парламенту 23 лютого.

“Про що цей закон? Про створення спеціалізованої структури, ДБР, яка буде займатися розслідуваннями терору на Майдані. І всі справи Генпрокуратура буде зобов’язана закрити або передати в це Бюро. А тепер суть. Кабмін, між дерибаном і спробами зберегти свої крісла, просто забув створити це Бюро. А значить, виходить приголомшлива правова колізія. Бюро не створено, Генпрокуратура не матиме повноважень займатися цим і буде зобов’язана закрити справи. А це, в свою чергу, забезпечує можливість зняття санкцій проти Януковича і всіх фігурантів Сім’ї “, – написав він на сторінці в Фейсбуці Береза.

За його словами, санкції можуть бути скасовані на підставі відсутності слідчих дій щодо “персон, які перебувають під санкціями”. “І Азаровсько-януковицькі адвокати вже працюють в Європі над цією апеляцією”, – додав депутат.

Щодо закону про створення ДБР Б.Береза ​​нагадав, що на цьому пленарному тижні парламент не вніс зміни в цей закон (№794-VIII від 12.11.2015 р) щодо відстрочення набрання ним чинності.

“Найближчі три тижні ВРУ працювати не буде. Рада почне працювати з 14 березня. ГПУ перестане займатися цим з 1 березня. Бюро не створено. (…) Єдине рішення – збирати позачергове засідання ВРУ та прийняти рішення про призупинення дії закону. А інакше .. . Найцікавіше, що про це вже попереджав протягом двох тижнів начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, але його слухали, але не чули. Подивимося, чи не почують зараз і мене, у вівторок необхідно збирати ВРУ “, – пропонує депутат .

Нагадаємо, закон “Про Державний бюро розслідувань” був прийнятий в цілому 12 листопада 2015 року.

Президент України Петро Порошенко підписав закон в середині січня поточного року.

Згідно з документом, закон набуває чинності з дня створення Кабінетом міністрів Державного бюро розслідувань, але не пізніше 1 березня 2016 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.