Глава ЄК: заходи по боротьбі з COVID-19 не повинні порушувати права і свободи

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен нагадала країнам-членам ЄС, що прийняті для боротьби з поширенням коронавірусу екстрені національні заходи не повинні порушувати фундаментальні права і свободи.

Про це йдеться в поширеній у вівторок заяві глави ЄК.

“ЄС заснований на цінностях свободи, демократії, верховенства закону і поваги прав людини. Ми повинні підтримувати їх і захищати навіть у ці складні часи. В останні тижні ряд урядів ЄС вжили екстрених заходів для подолання кризи … Надзвичайно важливо, щоб екстрені заходи не завдавали шкоди нашим основоположним принципам і цінностям”, – йдеться в документі.

Фон дер Ляйен підкреслила, що обмеження не повинні стосуватися роботи ЗМІ.

Демократія не може функціонувати без вільних ЗМІ. Повага до свободи вираження думки має важливе значення … Важливо, щоб журналісти могли виконувати свою роботу вільно і точно, щоб протистояти дезінформації і забезпечити громадянам доступ до достовірної інформації”, – підкреслила президент ЄК.

Вона також додала, що будь-які вжиті в даний час екстрені заходи повинні застосовуватися тимчасово і носити пропорційний рівню кризи характер. “Крім того, уряди повинні забезпечити регулярний контроль і перегляд таких заходів”, – вказала Фон дер Ляйен.