Китай розпочне включати безсимптомних носіїв COVID – 19 в статистику

Китай з середи розпочне включати в офіційну статистику по коронавірусу і тих, у кого захворювання протікає безсимптомно.

Про це заявив на прес-конференції у вівторок глава Управління з контролю за захворюваннями Державного комітету з охорони здоров’я КНР Чан Цзіле.

“У відповідь на стурбованість громадськості з приводу безсимптомного протікання хвороби, ми з 1 квітня в щоденних звітах по епідеміологічній обстановці будемо публікувати дані про безсимптомних заражених”, – заявив Чан Цзіле.

Згідно з даними Державного комітету з охорони здоров’я КНР, станом на вівторок в країні під медичним наглядом перебував 1541 заражений COVID-19, який не має характерних для цього захворювання симптомів, з них 205 – ввізні випадки з інших країн.

Безсимптомних заражених, згідно із заявою відомства, зазвичай виявляють при проведенні тестів у людей, що контактували із зараженими, такі люди або самі звертаються в медустанови, або їх знаходять компетентні відомства при перевірці історії поїздок, контактів, районів проживання хворих.

Раніше влада заявляла, що не включає в загальне число підтверджених випадків зараження коронавірусом пацієнтів, у яких позитивні лабораторні тести, але немає клінічних симптомів захворювання, так як вони по суті не поширюють захворювання. Повідомлялося, що на думку експертів, відповідно до основних закономірностей передачі інфекції безсимптомні заражені можуть виділяти патоген, але оскільки у них немає таких симптомів, як кашель і чхання, ймовірність виділення патогена з організму і поширення інфекції мала.

Проте, всі пацієнти з безсимптомним протіканням хвороби повинні бути поміщені в карантин на 14 днів, так як вони все-таки можуть заражати інших.