Трамп назвав ганьбою для ФБР порушення, виявлені Мін’юстом США

Президент США Дональд Трамп назвав ганьбою для Федерального бюро розслідувань (ФБР) порушення, які виявив за підсумками перевірки генеральний інспектор Мін’юсту США Майкл Хоровітц.

“Подивіться на доповідь, яку підготував генеральний інспектор Хоровітц. Те, що сталося, є ганебним. Це ганьба. Їх спіймали на гарячому”, – сказав Трамп.

Раніше у вівторок Хоровітц повідомив про виявлення нових випадків порушень в роботі ФБР. Вони пов’язані з оформленням документів в рамках Закону про спостереження за іноземною розвідкою (FISA). Зокрема, в Мін’юсті зазначають, що не змогли отримати доступ до цілого ряду супровідних документів до заявок на ведення стеження, які необхідні відповідно до законодавства. В таких документах співробітники відомства повинні обгрунтувати, що заявка спирається на достовірні факти, перш ніж вона надходить на розгляд суду.

Нинішня перевірка почалася після того, як в грудні 2019 року Хоровітц опублікував доповідь про обставини початку стеження за передвиборчим штабом Дональда Трампа. Інспектор заявив, що “не знайшов документальних підтверджень або доказів, які свідчать, що політична упередженість або неналежна мотивація вплинули” на рішення про початок справи. Незважаючи на це, Хоровітц виявив цілий ряд “значних помилок і недоліків” в роботі ФБР. Занепокоєння генінспектора викликало те, як “певні аспекти розслідування проводилися і контролювалися, особливо нездатність ФБР дотримуватися власних стандартів точності та повноти”, в тому числі при отриманні санкції на спостереження за колишнім радником передвиборного штабу Трампа Картером Пейджем.

Трамп і представники його адміністрації неодноразово звинувачували співробітників спецслужб США в тому, що ті вели стеження за його передвиборним штабом. Обставини початку цього стеження стали предметом як мінімум трьох окремих розглядів Мін’юсту США, одночасно виконує функції генеральної прокуратури. Представники адміністрації закликали з’ясувати, чи не було допущено порушень при проведенні розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера.