В Іспанії засудили на чотири роки російського “злодія в законі”

Національна судова палата Іспанії (НСПІ) під головуванням судді Марії Рієри винесла вирок у справі колишнього громадянина Росії бізнесмена Таріела Оніані, відомого також як злодій в законі на прізвисько Таро.

Він визнаний винним в “членстві в злочинному угрупованні, створеним з метою відмивання в Іспанії капіталів”. За це правопорушення засуджений проведе найближчі 4 роки в тюрмі, а також заплатить 36 000 євро штрафу.

Як повідомляє DW, Оніані, 1952 року народження, який є злодієм в законі і лідером Кутаіської ОПГ, “працює” в Барселоні з 90-тих років. Тут, за даними суду, він “займався – з групою підлеглих йому подільників – відмиванням злочинно здобутих в Росії, Європі та США капіталів”.

Он проиграл войну за криминальный трон России и отсидел 10 лет ...

У 2005 році іспанська поліція провела операцію під кодовою назвою “Оса” і заарештувала три десятка громадян Росії і Грузії. Однак Оніані вдалося уникнути арешту – за кілька годин до операції він покинув свій барселонський особняк вартістю в 4 млн євро і зник за межами Іспанії. В руки поліції потрапила лише його 12-річна дочка, яка була передана на піклування іспанської соціальної служби.

За даними газети “Коммерсант”, в 1980 році Оніані вважався найавторитетнішим злодієм у законі в Москві, куди і повернувся після від’їзду з Іспанії. У 2006 році він отримав російське громадянство. У 2009 році Оніані був заарештований за звинуваченням у викраденні бізнесмена і засуджений до 10 років позбавлення волі. У квітні 2019 року звільнений з колонії в Оренбурзькій області.

Національна судова палата Іспанії послідовно домагалася видачі Оніані. Це стало можливо після того, як в 2010 році він був позбавлений російського громадянства. У 2011 році був тимчасово переданий іспанцям для допиту. Остаточно він був депортований до Іспанії в жовтні 2019 року. На судовому процесі, що проходив в Мадриді, Оніані категорично заперечував свою приналежність до злочинного світу.