Синод Елладської православної церкви прийняв рішення про перенесення урочистого святкування Великодня

Синод Елладської православної церкви прийняв рішення про перенесення урочистого святкування Великодня через пандемії коронавіруса, повідомляє сайт синоду Ecclesia.gr.

У п’ятому пункті синодальної постанови сказано, що святкування Великодня, яке цього року у християн східного обряду призначено в ніч з 18 на 19 квітня, перенесуть на тиждень пізніше.

“Ми бажаємо і молимося про те, щоб незабаром небезпека минула, щоб ми всі (духовенство і народ) могли удостоїтися разом відсвяткувати Світле Воскресіння нашого Господа святковим Недільним богослужінням під час віддання великого свята Пасхи, тобто опівночі з вівторка на середу 26 на 27 травня 2020 р.”, – зазначено в заяві.

Єпископи також запевнили, що священики в цей час будуть “служити скромно, без гучномовців та урочистого дзвону “при закритих дверях”, як би важко і прикро це не було для нас, за “життя і спасіння світу”, “що у хворобах прибувають”, лікарів і медсестер і всіх добровольців, які в дусі самопожертви віддають себе, щоб захистити життя багатьох людей і громадське здоров’я”.

Відзначимо, що в цьому році християни східного обряду, згідно з церковним календарем, святкують Великдень з 18 на 19 квітня.

Зараз практично у всіх церквах світу різних конфесій обмежують проведення богослужінь.

Глави усіх українських церков закликали віруючих молитися з дому з допомогою онлайн-трансляцій. Самі священнослужителі проводять богослужіння згідно з календарем.